Himalayan Miracle Blog

Tuz olmadan Vücut Sağlıklı Olamaz

25/08/2015

Yemeklerin yapımı sırasında damak tadı ve lezzet nedeni ile ilave edildiği düşünülen tuz, esasında doğal bir vücut ihtiyacı ile konulmaktadır.Çünkü tuzun yerini tutabilecek hiçbir madde yoktur.

Vücudu oluşturan hücrelerin içi ve hücreler arası ortam tuzlu sudur.

Himalaya Tuzu Sipariş

Anne karnındaki bebek tuzlu su ortamında gelişir; çünkü hayat tuzlu sularda başlamıştır, eksikliğinde de biter. Saf su elektriği iletmez; tuzlu su ise vücuttaki elektriğin üretilmesinden ve iletilmesinden sorumludur.

Hücrenin içi ile dışı arasındaki farklı tuz konsantrasyonundan oluşan ozmotik basınç farkı ile de madde alışverişi sağlanır. Vücuda bağlanan serum veya göz-burun damlaları vb. gibi dışarıdan dahi edilen sıvıların konsantrasyonları ‘izotonik’ denilen vücût hücre sıvısı konsantrasyonuna uygun olmalıdır.

Hatta, içilen suyun bile saf su olmaması gerekir. Çünkü saf su, vücûtdaki mineralleri çözüp uzaklaştırarak vücudu güçsüz ve zâfiyet halinde bırakır.

Benzer şekilde, rafine edilmiş, içindeki doğanın malı ve vücûdun ihtiyacı olan minerallerden arındırılmış sofra(!)-sanayi tuzu, sözde saf tuz, vücût için çok faydalı değildir; kurumanın başlıca sebeplerinden biridir.

Bu bakımdan, 250 milyon yıl önce, yer kabuğunun tektonik hareketleri ile, iç denizlerin kuruyarak yüksek basınç altında sıkışıp yoğunlaşması ile kristallenmiş, içinde doğal minerallerin kolloidal biçimde dağılımı ile zenginleşmiş Himalaya kristal tuzu, vücût için en ideal tuzdur.

Kaya ve deniz tuzu ile kristal tuz arasındaki fark, aynı karbon atomlarından yapılmış olmasına rağmen, yüksek basınç ve sıcaklıkta kristallenmiş olmasından dolayı elmas ile bu özelliklerden yoksun şekilde oluşan linyit (kömür) arasındaki farka benzer

Himalaya tuzu ve sağlıklı ürünler için tıklayın

Himalaya Tuz Sabunu – tuz taşı

25/08/2015

Himalaya Tuz sabunu, kristal tuzların sabun şekline getirilmesi ile elde edilir.

Bu sayede kullanımı kolaylaşır.

\"tuz

Himalaya tuz sabunu nasıl ve nerelerde kullanılır?

  • Yağlı cilde sahip olanlar; yüzlerini yıkadıktan sonra tuz sabunu ıslatarak direk ciltlerine sürebilirler. Bu sayede cildin fazla yağı gider ve sivilceler kurur.
  • Normal ve kuru cilde sahip olanlar; yüzlerini temizledikten sonra, tuz sabununu ıslak olarak elleriyle ovup ellerindeki tuzlu suyu ciltlerine hafifçe dokundurarak, cilde nem kaynağı sağlayabilirler
  • Koltuk altına; ıslatarak hafifçe koltuk altına sürdüğünüz ” TUZ SABUNU” ter kokusunu önler. Bakterileri öldürdüğü için o bölgede terlemeye bağlı koku giderilir.
  • Vücut bakımında; duşta kullanımında, duş bitiminde elinize aldığınız tuz sabununu duşun altında başınızın üstünde tutarak, tüm vücudunuza tuzlu su gelmesini sağlayın. Tekrar duş almayın ve vücudunuzun nemi çekmesine izin vermek için hemen kurulanmayın. Nemlendiriciye gerek kalmadan cildiniz yumuşacık olacaktır.
  • Tuz sabunu doğal kristal himalaya tuzundan üretildiği için kullandıkça keskin uçları oluşabilir ve sert bir şekilde kullanıldığında cildi çizebilir. Direk olarak kullanacaksanız yağlayarak kullanabilirsiniz. Duş sırasında bir beze sararak selülitli bölgeyi ovabilirsiniz. Yoğun tuz suyu emeceği için düzenli kullanımda selülitlerinizde azalma olur.
  • Kalan sabununuzu atmayın, bir kabın içinde suyla eritin. Üzerine bire iki oranında tam ölçü kaynamış soğumuş su ekleyin. Dolapta soğuk olarak tutun. Mümkünse bir spreye koyun ve hem yüzünüze hem de bedeninize isteğiniz zamanlarda uygulayın.
  • SATIN ALMAK İÇİN Tuz Sabunu Siparişi \"tuz

Bebek Banyosunda Tuz Kullanımı

25/08/2015

Bebeklerin 40 banyosunda kullanılan tuz tüm banyolarında kullanılabilir.Her banyosuna 1 avuç Pembe Himalaya Tuzu atın. 

Himalaya Tuzu Nasıl Öğütülür

25/08/2015

Himalaya tuzu kristal olduğu için oldukça sert bir yapıya sahiptir. Bu nedenle herhangi bir değirmen metal bıçaklı dahi olsa tuzunuzu öğütemez. Öğütse bile kısa süre sonra değirmeniniz bozulur.

Kristal Himalaya Tuzunu en iyi öğüten ” SERAMİK BIÇAKLI CAM DEĞİRMEN”  olacaktır.Burada önemli olan güvenilir ve bildik yerlerden sipariş etmenizdir.

Gıda temas izni olması önemlidir.Himalayan Miracle Markalı tuzlar ve öğütücüsü ödüllü ve sertifikalıdır.Sipariş etmek için Değirmen istiyorum tıklayın, kolayca kapınıza gelsin.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)